Slyšíte to ticho?

Snad jen potok za domem v noci lehce ševelí. Po ránu cvrlikají sýkorky a v ošatce za dveřmi apartmánu voní čerstvé pečivo. Připravíte si snídani ve vlastní kuchyňce nebo se raději usadíte k prostřenému stolu od paní domácí?

V zimě ani nemusíte škrábat auto, sjezdovky začínají pár desítek kroků od zápraží. A ze svahu pak sjedete přimo do lyžárny. Do tepla, k plápolajícímu krbu. K té nejlepší televizi na dlouhé zimní večery.

A léto v sedle kola nebo s batohem na hřebenech hor. Po túře si možná rádi dopřejete trochu klidu na zahradě. Zatímco děti dovádějí na trampolíně a trefují kuželky, vy pod stínem břízek popíjíte vlastnoručně natočené pivko.

 
 

Vybalte se u nás

Vyberte si, který z našich čtyř apartmánů vám vyhovuje nejvíce. Jednopokojové studio pro romantickou dovolenou ve dvou? Nebo dvoupatrový apartmán pro početnou rodinku či partu kamarádů?

 Každý apartmán má vlastní vybavenou kuchyňku (lednice, mikrovlnka, konvice, nádobí, vařič...), sprchu a WC. Na posteli vás čekají čistě povlečené peřiny a voňavé ručníky. Máme taky televizi a WiFi, ale možná na tyhle vymoženosti během své dovolené rádi zapomenete.

Nic nemusíte, jen odpočívat

Při opékání špekáčků, upíjení dobrého vína a nasávání atmosféry letních večerů. Při polehávání s knížkou pod naší stařičkou švestkou. S přáteli u jednoho (dvou, tří,..) orosených, které si sami natočíte. Schválně, kdo natočí lepší čepici...

Autobus, který staví hned za domem vás v pohorkách nebo s kolem zaveze až pod nejvyšší horu Jeseníků (mimochodem, věděli jste, že nejvyšší bod ČR je na Pradědu?) Pro bikery máme zabezpečenou kolárnu i servis pro drobné opravy.

Dlouhé zimní večery můžete strávit ve společenské místnosti a nechat se hypnotizovat plápolajícím dřevem v krbu. A zatímco dospělí budou trápit nervy u Člověče nezlob se, děti si postaví vlastní svět v dětském koutku.

Příběh našeho penzionu

Ještě před deseti lety tu stála jen stará pokroucená švestka uprostřed bramborového pole, které jsme zdědili po babičce. To je dědictví, pěkně děkujeme. A co s ním? Že bychom opustili svou kóji v paneláku a kopli do země pár řádek brambor? Kopli jsme. Ale základy penzionu…

A název? Vystřídaly se různé návrhy. Třeba penzion Brambora. “Víte, jak krásné květy má brambora? Takový obrázek brambory na štítu… “ To asi ano. Ale hlava rodiny rozhodla jinak: Pod Strání. Ta samotná stráň nám nikterak zajímavá nepřišla. Ale pod ní jsme si představili, jak z našich snů uděláme něco hmatatelného.

Takže jsme si nazuli holinky a místo brambor jsme začali okopávat základy budoucí zahrady. Oázy klidu v neklidné době. A v holinkách chodíme dodnes. To když neustále vymýšlíme drobnosti, které vás potěší. Když opečováváme bylinkový záhonek a „šlechtíme“ trávník, po kterém se můžete rozběhnout i naboso. Když štípeme bukové dřevo, které v zimě nejen zahřeje, ale také zavoní. A naposledy jsme pro vás postavili udírnu s krbem. Nutno dodat, že takové masíčko na lávovém kameni zalité vlastnoručně natočeným pivem, to je život.

I po těch letech zvelebovaní a úprav, naší zahradě stále vévodí ta stará pokroucená švestka, na které jednou za tři roky uzrají švestičky do těch nejlepších povidel.

Martina a Radomír Navrátilovi

Na kolik přijde dovolená Pod Strání?

Hodnotu odpočinku a nových zážitků je těžké převést do řeči čísel. Přesto jsme se o to pokusili.

 

19.3. - 17.12. 2017

dospělý 400 Kč

dítě (2 - 10 let) 300 Kč

25.12. - 1.1. 2018

dospělý 550 Kč

dítě (2 - 10 let) 450 Kč

1.1. - 1.2. 2018

dospělý 450 Kč

dítě (2 - 10 let) 350 Kč

 

1.2. - 11.2. 2018

dospělý 500 Kč

dítě (2 - 10 let) 400 Kč

11.2. - 18.3. 2018

od 4 nocí

dospělý 450 Kč   dítě (2 - 10 let) 350 Kč

do 3 nocí

dospělý 500 Kč   dítě (2 - 10 let) 400 Kč


K ceně si prosím připočtěte ještě rekreační poplatek obci ve výši 19 Kč za noc a dospělou osobu.

 

Děti do dvou let to u nás mají za 80 Kč na noc (i s postýlkou, když bude třeba).

Snídaně formou bufetu vám naservírujeme za 70 Kč pro dospělého a 50 Kč pro dítě.

Dvouchodové večeře vám rádi zajistíme vedle v hotelu za 120 Kč pro osobu.

Jediný náš nedostatek je, že nejsme zařízení na vaše čtyřnohé miláčky.